Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

TISKOVÁ ZPRÁVA: Zrušení superhrubé mzdy nesmí nahradit vyjednávání o růstu mezd!

  • Zveřejněno: 02.09.2020

Někteří zaměstnavatelé už vysílají signály, že zrušení superhrubé mzdy je  příležitost, jak svým zaměstnancům  nezvyšovat mzdy, protože to za ně udělal stát. Považujeme za velmi nebezpečné a nepřijatelné, aby vyjednávání o růstu mezd zaměstnavatelé blokovali s výmluvou na zrušení superhrubé mzdy,“ uvedl Josef Středula, předseda ČMKOS.

Společné stanovisko EOK/PERC k situaci v Bělorusku

  • Zveřejněno: 20.08.2020
Evropská odborová konfederace (EOK) a Celoevropská regionální rada (PERC) detailně a s velkými obavami sledují aktuální situaci v Bělorusku po proběhlých prezidentských volbách. EOK a PERC požadují okamžité propuštění odborářů zadržených v souvislosti s jejich účastí na pokojných protestech proti zfalšovaným volebním výsledkům, jmenovitě Nikolaje Zimina, bývalého předsedy Nezávislých běloruských odborů, a Maxima Seredy, předsedy Nezávislých hornických odborů UMTO.

TK odborů k odměňování ve zdravotnictví

  • Zveřejněno: 20.08.2020
Jak dopadlo odměňování zaměstnanců ve zdravotnictví v letošním složitém roce a představa odborů pro příští rok?
 
Bc. Dagmar Žitníková,
předsedkyně OS zdravotnictví a sociální péče ČR
 
MUDr. Martin Engel,
předseda LOK-SČL

Pohledy: Český zaměstnanec v době pokoronavirové

  • Zveřejněno: 17.07.2020
První číslo odborné revue POHLEDY v tomto roce se soustřeďuje na dobu, která nyní nastává po koronavirové pandemii s těžkým dopadem na české hospodářství a zaměstnance i jejich rodiny. Stát přijímá soubory opatření jak postupně zdevastovanou ekonomiku obnovit a udržet zaměstnanost. Odbory bedlivě sledují, aby čeští zaměstnanci a jejich rodiny z této nouzové situace nevyšli jako poražení, aby oni nebyli opět těmi daňovými soumary, kteří vše zaplatí.

Odbory s vámi v Pardubicích, Hradci, Ústí a Teplicích

  • Zveřejněno: 08.07.2020
Vyrážíme za vámi do regionů. Tentokrát do Pardubic, Hradce Králové, Ústí nad Labem a Teplic. Nabízíme lidem (nejen) bezplatné právní poradenství. Dorazte a pobavte se s námi o své práci! Budeme se těšit.

Odbory s vámi na Moravě

  • Zveřejněno: 09.06.2020
Po čase opět vyrazíme na Moravu - tentokrát do Zlína, Prostějova a Olomouce. Nabízíme lidem (nejen) bezplatné právní poradenství. Dorazte a pobavte se s námi o své práci! Budeme se těšit.