Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Odbory v regionech v Brandýse nad Labem a v Mladé Boleslavi

  • Zveřejněno: 12.07.2023
Akce Odbory s vámi bude pokračovat i v srpnu. Konkrétně 8. srpna navštívíme Brandýs nad Labem (Masarykovo náměstí) a 9. srpna pak Mladou Boleslav (ulice Václava Klementa). Na této akci naši právníci zdarma poradí nejen v pracovněprávní oblasti, řekneme více o odborech a o tom, jak mohou pomoci právě vám a nejdete u nás také zábavu pro děti.

Odbory v regionech ve Vlašimi a v Rakovníku

  • Zveřejněno: 10.07.2023
Další zastávkou akce Odbory s vámi bude 17. července Vlašim (Žižkovo náměstí) a 18. července Rakovník (Husovo náměstí). Naši právníci zdarma poradí nejen v pracovněprávní oblasti, řekneme více o odborech a o tom, jak mohou pomoci právě vám a nejdete u nás také zábavu pro děti. Další termíny a místa se dozvíte již brzy.
 
 

Prohlášení: Vláda likviduje sociální smír, doplatí na to všichni. Nechceme platit dluhy špatné politiky vlády

  • Zveřejněno: 29.06.2023
Prohlášení odborových svazů RoPo zastupující odboráže a zaměstnance ve veřejných službých a správě.
Vláda se vůbec nepoučila z chyb bývalého kabinetu Petra Nečase, který naši zemi tak „předávkoval“ restrikcemi, že se z nich Česká republika vzpamatovávala v době finanční krize nejdéle ze všech zemí. Vláda v přímém přenosu dokazuje svou bezradnost vyvést zemi z inflace a propadu veřejných financí, do kterého se dostala vlastními chybami. Pohrdá sociálním dialogem a promarňuje to nejcennější – čas pro přijetí smysluplných opatření!

Podpora stávkové pohotovosti z celé České republiky

  • Zveřejněno: 26.06.2023
Prakticky z každého koutu země, od zaměstnanců všech možných profesí - z domu sociální péče i z ocelárny, od zdravotních sester, hasiči, horníků i řidičů - přicházejí každý den nové a nové fotografie s projevy podpory požadavků ČMKOS a stávkové pohotovosti proti vládnímu úspornému balíčku. Stále více lidí si uvědomuje, že je třeba bránit se ozdravování veřejných financí na úkor zaměstnanců a jejich rodin. I vy se můžete zapojit! Fotky a videa posílejte na Facebooku ČMKOS, použijte hashtag #StavkováPohotovost nebo posílejte na stavkovapohotovost@cmkos.cz.