Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 32 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Konference "Zaměstnávání zahraničních pracovníků a sociální dialog"

  • Zveřejněno: 07.05.2019

Dovolte nám srdečně Vás pozvat jménem Českomoravské konfederace odborových svazů na konferenci "Zaměstnávání zahraničních pracovníků a sociální dialog", která se uskuteční dne 16. května 2019 v budově Národní technické knihovny v Praze (Ballingův sál) od 9,00 do 13,00.

Konference se bude věnovat celé šíři témat spojených se zahraničními pracovníky, o kterých budou mluvit nejen klíčoví experti a expertky ze státní správy, ale také výzkumnice, které se životu a práci zahraničních pracovníků v ČR dlouhodobě věnují.

Každý účastník konference obdrží praktický dárek, který využije (nejen) při cestování. Občerstvení na konferenci budou zajišťovat kuchařky pracující v sociálním podniku Ethnocatering.

Registrace na konferenci je možná nejpozději do 13. května na adrese Matousek.Filip@cmkos.cz. Kapacita je omezena.

Počet smrtelných úrazů se v roce 2018 opět zvýšil !!!

  • Zveřejněno: 29.04.2019
 
V Česku loni přibylo smrtelných pracovních úrazů. O život v práci přišlo 123 lidí, podobně jako v roce 2010 či 2011. Předloni přitom počet zemřelých poprvé klesl pod stovku. Každoročně 28. dubna si odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) uspořádala před svým sídlem v Praze pietní akt k uctění památky těchto obětí.

I práce má svůj svátek! 1. máj 2019

  • Zveřejněno: 17.04.2019
Stejně jako v minulých letech připravujeme i letos oslavy 1. máje - Svátku práce. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé: hudební i taneční vystoupení, akce pro děti, prezentační stany ČMKOS a OS KOVO, prezentace škol či Science centra VIDA. Budeme velice rádi, když přijdete společně s námi strávit příjemné odpoledne na brněnský Špilberk. Vstup zdarma!