Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Stop násilí na ženách!

  • Zveřejněno: 25.11.2019
Násilí na ženách musí skončit, naprosto skončit. Odbory po celé Evropě plně podporují výzvu, aby Evropská unie udělala v boji s násilím na ženách vše, co je v jejích silách.
 
Představujeme vám veřejný dopis odborů Evropské komisi, který podporuje záměr zvýšit ochranu práv žen. Fyzické nebo psychické násilí na ženách se děje i v práci, bez ohledu na to, v jakém oboru a profesi pracují, bez ohledu na úroveň jejich vzdělání. Některé pracovní pozice jsou obzvláště ohrožené, na příklad zdravotní sestry, učitelky, pečovatelky, uklízečky, pracovnice v dopravě, obchodu, domácích a pohostinských službách. Ale riziko je zde pro všechny:
 
63% zaměstnankyň v dopravě v rámci Evropy zažilo alespoň jeden útok;
1 ze 4 zaměstnankyň v Nizozemí byla vystavena násilí ze strany klientů,zákazníků, studentů nebo cestujících;
50% zdravotnic v Bulharsku zažilo násilí v práci.

Studie ČMKOS: Šance na přibližování českých mezd vyspělé EU

  • Zveřejněno: 14.11.2019
Nová studie odborů má ambici přesvědčit o nutnosti změny hospodářské strategie, máme-li Českou republiku vymanit z rozvojového rámce a předat ji dalším generacím jako zemi patřící mezi nejvyspělejší. Proto se stává doslova výzvou k uzavření „národní dohody“, aby se do změny české ekonomiky zapojila celá společnost, nejenom odpovědní politici.

Deset dnů ke generální stávce

  • Zveřejněno: 05.11.2019
Pojďte si s námi připomenout události před 30 lety, klíčovou roli zaměstnanců v roce 1989 a stávkových výborech, které se společně s odborovými organizacemi významně podílely na přípravě generální stávky.
 
KDE: Café Radost, Dům Radost, nám. W. Churchilla 2
KDY: 11. - 29. listopadu 2019 po-pá 8.00 - 18.00 hodin

Podporujeme školské odbory ve stávce!

  • Zveřejněno: 04.11.2019
Trváme na splnění původního slibu, že platy ve školství vzrostou příští rok o 15 procent a přiblíží se tak cíli, který si dala vláda a Poslanecká sněmovna, aby průměrný plat učitelek a učitelů byl 130 % národního průměru.

Přízrak krize: Je světová ekonomika v ohrožení?

  • Zveřejněno: 01.11.2019
Jaké důsledky mohou mít obchodní války? Jak se po letech spolupráce začíná opět projevovat protekcionismus některých zemí? Zaspala Evropa rozvoj informačních technologií? A může ještě USA a především země východní Asie vůbec dohnat?
 
 

Profesia Days 2019

  • Zveřejněno: 18.10.2019

Ve dnech 23. a 24. října 2019 se v PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech uskuteční Festival příležitostí Profesia days Praha 2019. Těšit se můžete nejen na širokou nabídku pracovních míst a bohatý program, ale také na stánek ČMKOS, ve které budou naši právníci připraveni poskytnout návštěvníkům veletrhu bezplatné právní poradenství v oblasti pracovního práva.

Zaregistrovat se můžete zde: http://bit.ly/profesia_cmkos

Událost na Facebooku najdete zde: https://www.facebook.com/events/1811373178966075/