Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 29 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Brífínk ČMOS PŠ k chartě učitele

  • Zveřejněno: 30.09.2016

Brífink se uskutečnil dne 30. 9. 2016 v hotelu Olšanka v souvislosti s mezinárodní konferencí k výročí Charty učitele, kterou pořádá ČMOS pracovníků školství pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

Téma: Je postavení pedagogů  v ČR v souladu s Chartou učitele?

InfoServis@ČMKOS 28

  • Zveřejněno: 26.09.2016

Další vydání InfoServisu je po letní odmlce zaměřeno především na kampaň #KonecLevnePrace, Státní rozpočet 2017, kampaň školských odborů a další témata

Veletrh Profesia days 2016

  • Zveřejněno: 23.09.2016

Navštivte Veletrh práce Profesia days 2016, který se uskuteční 12. a 13. října v Praze.
Letos poprvé také za účasti ČMKOS. Najdete nás v poradenské zóně, kde budou odboroví právníci zdarma poskytovat pracovněprávní porady. Více informací naleznete na www.profesiadays.cz.

Světový den za důstojnou práci 2016

  • Zveřejněno: 16.09.2016

Mezinárodní odborová konfederace (MEOK) vyhlásila i v letošním roce Světový den za důstojnou práci (WDDW), který se bude konat 7. října 2016. Odbory na všech kontinentech budou organizovat nejrůznější aktivity proti prekérním pracovním podmínkám, za zaměstnanost a odborová a zaměstnanecká práva.

Sondy REVUE 9/2016

  • Zveřejněno: 15.09.2016

Přehled důležitých článků, které naleznete v aktuálním vydání Sondy REVUE. Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.

Nová Evropa pro lidi, planetu a blahobyt všech

  • Zveřejněno: 14.09.2016

Společné vyjádření 117 evropských a národních organizací občanské společnosti a odborů adresované summitu evropské 27, který se koná 16. září v Bratislavě

Evropa je na rozcestí. Budoucnost evropské spolupráce a jejího prospěchu je v sázce. Jde o budoucnost naší společnosti a toho, jak chceme být vnímaní světem okolo nás. Jde o budoucnost naší planety a o to, v jaké Evropě budou naše děti vyrůstat. Současná krize ukazuje naléhavou potřebu zamyslet se nad zásadními otázkami: jak zajistíme, aby evropský projekt dostál svému příslibu míru, demokracie a solidarity? Jak může být Evropa svým lidem prospěšná?