Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 29 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Hračky ze soutěže Zlaté české ručičky na výstavě v Plzni

  • Zveřejněno: 26.09.2017
Máte-li v nejbližších dnech v plánu se podívat do Plzně, rozhodně si nenechte ujít návštěvu science center Techmania, kde právě probíhá výstava hraček, které nám zaslali žáci středních škol. Tyto hračky děti vyrobily v rámci soutěže o titul Zlaté české ručičky 2017 a je opravdu se na co dívat. Výstava potrvá do 2. října, poté hračky poputují udělat radost dětem v dětských domovech.

Soutěž o titul "Zlaté české ručičky 2017" již zná své vítěze

  • Zveřejněno: 25.09.2017

Velké poděkování zaslouží všichni, kdo naši soutěž podpořili. Stejně jako v loňském roce i v tomto ročníku žáci středních škol prokázali nejen svou šikovnost, ale také kreativitu a nápaditost.

V soutěži o titul "Zlaté české ručičky 2017" vyhrávají vlastně všichni. Autoři svým výrobkem rozzáří úsměvy na tvářích dětí v dětských domovech, které dostanou hračky jaké nikdo jiný nemá. Školy, které se do soutěže zapojily, se mohou pochlubit báječnými žáky. Vyhrávají také organizátoři a jejich partneři, protože soutěž opět dokázala, že stále je mnoho těch, kdo mají zlaté české ručičky. V následujících týdnech předáme výhercům ceny a hračky rozvezeme do dětských domovů.

A kdo se letos může těšit na ceny?

Odhalení: Skutečné mzdové rozdíly na východě a západě EU

  • Zveřejněno: 21.09.2017


Podle studie, kterou 21. září zveřejnil Evropský odborový institut (ETUI), jsou zaměstnanci 11 zemí střední a východní Evropy odměňováni až o 944 eur měsíčně méně než pracující v Německu. K tomuto číslu dospěli experti ETUI při započítání životních nákladů.

VIDEO: Manifestační mítink 2017

  • Zveřejněno: 14.09.2017

Dne 14. září se v pražské sportovní hale Arena Sparta uskutečnil třetí ročník manifestačního mítinku #KonecLevnePrace. Děkujeme všem účastníkům a koordinátorům mítinku za skvělou spolupráci. V tomto článku naleznete také prezentace #KonecLevnePrace a Volby 2017 použité na mítinku a prohlášení účastníků.