Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Vysokoškolské odbory vyhlašují stávku

  • Zveřejněno: 06.10.2023

Výbor Vysokoškolského odborového svazu vyhlašuje celostátní hodinovou výstražnou stávku za účelem prosazení požadavku na navýšení částky určené na financování vysokého školství v ČR vč. mezd zaměstnanců vysokých škol v rámci rozpočtu MŠMT. Výbor Vysokoškolského odborového svazu vyzývá všechny pracovníky vysokých škol (nejen členy VOS), aby se do stávky zapojili.

Stávka proběhne v úterý 17. října 2023 v čase 14:00 – 15:00 hodin.

Nenechme kulturu utichnout - Celé Česko hraje forte!

  • Zveřejněno: 25.09.2023
V týdnu od 25. do 29. září vyjdou orchestrální umělci i další zaměstnanci před své mateřské instituce (tedy – tam, kde je to možné) a vyjádří tak svou podporu naší iniciativě Nenechme kulturu utichnout a kampani s heslem Hraju forte! Někteří přednesou pár slov, jiní dokonce zahrají.

Pozvánka na debatu RACHOT(A): Nekonečný příběh důchodové reformy

  • Zveřejněno: 20.09.2023

Zveme vás na debatu s názvem RACHOT(A) – „Nekonečný příběh důchodové reformy“ s těmito hosty: Vít Samek, místopředseda ČMKOS, Jiří Rusnok, bývalý premiér ČR a guvernér ČNB, Patrik Eichler, ředitel Masarykovy demokratické akademie.

Výzva odborářů ve zdravotnictví a sociální péče vládním politikům: Zastavte to!

  • Zveřejněno: 16.09.2023
Kolegům a kolegyním ve zdravotnictví už dochází trpělivost. Potvrzuje je to Výzva poslancům i Závěry pražské krajské konference Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, se kterými se novináři seznámili na společném brífinku Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče a Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů po čtvrtečním jednání odborářů z pražských nemocnic, záchranky a sociálních služeb. Účastníci se zabývali současnou vyhrocenou situací v resortu.