Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 29 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

VIDEO: TK OSZSP ČR - Vyhlášení stávkové pohotovosti

  • Zveřejněno: 08.02.2017

Odborový svaz vstoupil do stávkové pohotovosti na podporu požadavků Základní organizace působící u Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje kvůli složité interpersonální situaci.

Sondy Revue 2/2017

  • Zveřejněno: 08.02.2017

Přehled důležitých článků, které naleznete v aktuálním vydání Sondy REVUE. Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.

ČMKOS na veletrhu JOBS EXPO 2017

  • Zveřejněno: 31.01.2017

V rámci mezinárodního veletrhu pracovních příležitostí JOBS EXPO, který se bude konat ve dnech 9. – 10. března 2017 v Praze, náš tým zdarma poskytne právní poradenství návštěvníkům veletrhu. Více informací o veletrhu získáte na www.jobsexpo.cz.

Dlouhý chce levnou pracovní sílu

  • Zveřejněno: 27.01.2017

Firmy potřebují více Ukrajinců, už se prý bez nich nedokážou vůbec obejít, tento bezútěšný stav nechtějí pochopit odbory, které se stávají brzdou využívání zahraničních pracovníků a ČSSD jim v tom prý naslouchá. Zaměstnavatelům už dochází trpělivost, protože se stávají obětí předvolební rétoriky, toto vše nyní hlásá do světa prezident Hospodářské komory Vladimíř Dlouhý...

Sondy REVUE 1/2017

  • Zveřejněno: 19.01.2017

Přehled důležitých článků, které naleznete v aktuálním vydání Sondy REVUE. Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.

VIDEO: Češi jsou nedocenění, mzdy jsou poloviční, než mají být, nespokojenost je oprávněná, říká Středula

  • Zveřejněno: 18.01.2017

Pořad DVTV z 18. ledna. Intenzita kvality práce je mnohdy větší u nás než v mateřských společnostech koncernů, vytváříme stejnou hodnotu, přinášíme obrovský zisk, rozdíl mezi cenou práce u nás a v zahraničí se promítne logicky ve větším zisku firmy, z toho pohledu je nespokojenost zaměstnanců s nedoceněním jejich práce velmi oprávněná, říká odborář a předseda ČMKOS Josef Středula a dodává, že problémem jsou i případy lidí, kteří pracují a jsou pod hranicí chudoby. Premiér Sobotka údajně dělá dobře, když jako v případu Ahold vyjednává o mzdách českých zaměstnanců. Pořad naleznete na http://video.aktualne.cz.