Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Soutěž Zlaté české ručičky 2018/2019 zná své vítěze

  • Zveřejněno: 30.05.2019
Další ročník soutěže Zlaté české ručičky je za námi. Zaslali jste nám pěknou řádku úžasných hraček, z čehož máme opravdu radost. Kvalita a nápaditost některých hraček je dechberoucí a nejraději bychom odměnili úplně všechny autory hraček. Bohužel, cenu nemůže vyhrát každý, ale tím, že autoři hraček udělali radost dětem v dětském domově, vyhráli úplně všichni. Zde je seznam vítězů, jak je vybrala porota a ohodnotili lidé na facebooku.

Výjezdy ČMKOS v roce 2019

  • Zveřejněno: 16.05.2019
Jako v předešlých letech máme i v letošním roce naplánované výjezdy do regionů. Radíme zdarma v právních záležitostech, poskytujeme informace o činnosti odborů a máme připravenou zábavu i pro ty nejmenší. Podívejte se, kdy budeme u Vás!

Konference "Zaměstnávání zahraničních pracovníků a sociální dialog"

  • Zveřejněno: 07.05.2019

Dovolte nám srdečně Vás pozvat jménem Českomoravské konfederace odborových svazů na konferenci "Zaměstnávání zahraničních pracovníků a sociální dialog", která se uskuteční dne 16. května 2019 v budově Národní technické knihovny v Praze (Ballingův sál) od 9,00 do 13,00.

Konference se bude věnovat celé šíři témat spojených se zahraničními pracovníky, o kterých budou mluvit nejen klíčoví experti a expertky ze státní správy, ale také výzkumnice, které se životu a práci zahraničních pracovníků v ČR dlouhodobě věnují.

Každý účastník konference obdrží praktický dárek, který využije (nejen) při cestování. Občerstvení na konferenci budou zajišťovat kuchařky pracující v sociálním podniku Ethnocatering.

Registrace na konferenci je možná nejpozději do 13. května na adrese Matousek.Filip@cmkos.cz. Kapacita je omezena.