Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 29 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

K Mezinárodnímu dni za odstranění násilí na ženách

  • Zveřejněno: 24.11.2016

25. listopad je Mezinárodním dnem za odstranění násilí na ženách, který vyhlásila OSN v r. 1999. Má za cíl ukázat na obsah a rozsah násilí páchaného na ženách a dívkách a vést ke kampaním za jeho potírání. Podle OSN se celosvětově až 70 % žen v životě setká s určitou formou genderově orientovaného násilí. V Evropské unii každá třetí žena (33 %) zažila od svých 15 let fyzické nebo sexuální násilí (nebo obojí), jak ukazují nedávné výzkumy (pdf).

 

Soutěž o titul „Zlaté české ručičky 2017“

  • Zveřejněno: 22.11.2016

Českomoravská konfederace odborových svazů vyhlašuje druhý ročník soutěže pro žáky středních škol o titul „Zlaté české ručičky 2017“ s podtitulem „Vyrob hračku a udělej radost dětem v dětských domovech“.

Sondy REVUE 11/2016

  • Zveřejněno: 15.11.2016

Přehled důležitých článků, které naleznete v aktuálním vydání Sondy REVUE. Časopis můžete objednat prostřednictvím e-mailu sondy-odbyt@cmkos.cz.