Více na www.spolecnesilnejsi.cz

Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

I bezpečná práce má svůj svátek

  • Zveřejněno: 20.04.2023
Koncem tohoto a na počátku příštího měsíce odbory jako zástupci zaměstnanců připomínají dva významné dny: 28. dubna - Mezinárodní den vzpomínek na oběti pracovních úrazů a nemocí z povolání a 1. května - Svátek práce.
ČMKOS k nim pořádá v úterý 25. dubna od 13 do 18 hodin na Palackého náměstí v Praze akci I BEZPEČNÁ PRÁCE MÁ SVŮJ SVÁTEK. Přijďte si je s námi připomenout. Čekat na vás budou informační stánky, právní poradenství a konzultace, ale také kvíz či aktivity pro děti.

VIDEO: Platy, pracovní neschopnost ve zdravotnictví a sociálních službách

  • Zveřejněno: 05.04.2023
Tisková konference odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ze 4. 4. 2023. Témata: 1. Dostali zaměstnanci zdravotnictví a sociálních služeb letos opravdu přidáno? 2. Mají chodit nemocní lidé do práce, nebo zůstat první tři dny pracovní neschopnosti bez peněz doma? 3 Zdravotně-sociální pomezí - návrh na systémovou pomoc, nebo jen další problém pro zdravotnictví a sociální služby?