Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 32 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Proč je důležité zachovat zdravotní péči v nemocnicích?

  • Zveřejněno: 11.07.2019
 
Záznam tiskové konference odborového svazu zdravotnictví a sociální péče
 
Témata:
- Proč jsou malé nemocnice výhodné pro pacienty, pojišťovny i systém zdravotnictví 
- Jak se tlakem na malé nemocnice zhoršuje dostupnost zdravotní péče
- Jaké má dopady politicky prosazená restrukturalizace nemocnic

TISKOVÁ ZPRÁVA: Zaměstnanci se už nemusí bát onemocnět

  • Zveřejněno: 27.06.2019

Začátek prázdnin přináší zaměstnancům velmi optimistickou zprávu – vrací se jim právo na vyplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci. Prvního července tak po dlouhých jedenácti letech končí trestání nemocných. Díky dlouhodobému úsilí a tlaku odborů se podařilo zrušit tzv. karenční dobu.

Výjezdy do regionů o prázdninách

  • Zveřejněno: 24.06.2019
I v červenci a srpnu nás najdete v regionech. Konkrétně v Náchodě, Jičíně, Stříbru a Sušicích. Radíme zdarma v právních záležitostech, poskytujeme informace o činnosti odborů a máme připravenou zábavu i pro ty nejmenší.