Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Kdo zaplatí covíd a jak po covidu - pozvánka na debatu s Josefem Středulou

  • Zveřejněno: 17.06.2021
Zveme vás na debatu pořádanou Masarykovou demokratickou akademií a Českomoravskou konfederací odborových svazů. Téma: hospodářský vývoj po Covidu, daňová zátěž, situace zaměstnanců ve veřejných službách a další. Debata se uskuteční ve čtvrtek 24. června od 17.30 hodin v tanečním sále v 1. patře Domu kultury Zlín na adrese Gahurova 5265. Debatu bude možné sledovat také on-line.

Pracovní stres - Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců 3

  • Zveřejněno: 14.06.2021

V České republice je pracovní stres negativně vnímaný u 49 % zaměstnanců, projevy klinicky závažné deprese má téměř 7 % a lehké depresivní obtíže až 30 % pracovní populace.

Řízení psychosociálních rizik vedoucích ke stresu na pracovišti zahrnuje stejné základní principy a postupy jako pro ostatní nebezpečí a rizika na pracovišti.

Přinášíme třetí část mediální kampaně Výzkumný ústav bezpečnosti práce, která je zaměřená na psychosociální rizika a poruchy pohybového aparátu. Považujeme bezpečnost práce a prevenci pracovních úrazů za jedno z nejdůležitějších témat, proto nám je ctí, že můžeme společně s Ministerstvo práce a sociálních věcí být u této kampaně.

První zasedání RHSD Zlínského kraje v roce 2021

  • Zveřejněno: 02.06.2021
ZLÍNSKÝ KRAJ – Vliv pandemie na trh práce ve Zlínském kraji, aktuální situace v nemocnicích a ve zdravotnictví, průběh vakcinace, výsledky příjímacího řízení na střední školy a vývoj rozpočtu Zlínského kraje s ohledem na dopady koronaviru. To byla hlavní témata, o kterých jednala ve čtvrtek 13. května Rada hospodářské a sociální dohody Zlínského kraje na 77. plenární schůzi.

Pracovní stres - Chcete-li ušetřit, vsaďte na zdraví zaměstnanců 2

  • Zveřejněno: 19.05.2021

Většina z nás se dnes a denně setkává se stresem na pracovišti. Dlouhodobé vystavení stresu může snížit efektivnost práce a způsobit nemoc, poškození zdraví, případně i pracovní úraz. Minimalizováním stresu na pracovišti lze tak předejít zbytečným nákladům do budoucna.  

Dnes vám přinášíme druhý díl mediální kampaně Výzkumného ústavu bezpečnosti prácekterá je zaměřená na psychosociální rizika a poruchy pohybového aparátu. ČMKOS považuje bezpečnost práce a prevenci pracovních úrazů za jedno z nejdůležitějších témat, proto nám je ctí, že můžeme společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí být u této kampaně. 

Květnové Sondy jsou venku!

  • Zveřejněno: 13.05.2021
Právě vyšlo nové číslo (5/2021) magazínu Sondy Revue. A jak můžete vidět, časopis prošel kompletním „vizuálním upgradem“. Sondy ale i nadále přinášejí články na různá aktuální témata, která zaujmou nejen každého odboráře, včetně právního servisu připravovaného uznávanými experty na pracovní právo. Konkrétně z obsahu nového čísla můžeme vyzdvihnout:

- reportáž z protestního mítinku v ostravské huti Liberty
- rozhovor s předsedkyní ZO OS KOVO Vysoké pece Alenou Sobolovou
- co řekli čeští politici o 5 týdnech dovolené pro všechny zaměstnance
- zamyšlení nad tím, jaký minimální čistý příjem potřebuje čtyřčlenná rodina k důstojnému životu
- výběr z nejzajímavějších poslaneckých interpelací v poslední době
- rozhovor se zpěvákem Michalem Prokopem nejen o době covidové
- a mnoho dalšího!

Sondy Revue mají nikoliv náhodou podtitul „časopis pro sebevědomé zaměstance, firemní kulturu a pracovní právo“. Přesvědčte se sami!