Co jsou RROS?

Regionální rady odborových svazů sdružených v ČMKOS (dále jen RROS) jsou orgány ČMKOS, které reprezentují odborové svazy v daném kraji působící a jsou současně partnery všem krajským orgánům a institucím státního, komunálního a zaměstnavatelského sektoru.

K jejich ustavení došlo v roce 1999 jako důsledek rozčlenění České republiky podle zákona č. 347/97 Sb na 14 samostatných celků – krajů, na které byly v rámci reformy veřejné správy postupně převedeny důležité kompetence. Názvy RROS a jejich působnost jsou odvozeny od názvů a působnosti krajů.

Kontakty na RROS

Jednala RROS MSK

  • Zveřejněno: 21.09.2011

Dne 8. 9. se v Restauraci Challenger v Petřvaldu u Ostravy sešli zástupci OS na jednání RROS ČMKOS Moravskoslezského kraje. Mezi hlavní body jednání patřila příprava tzv. Kulatého stolu, který se uskuteční dne 20. 9. V Kulturním Domě AKORD v Ostravě – Zábřehu za účasti představitelů ČMKOS, Moravskoslezského kraje, samospráv a státních institucí, zaměstnavatelů, politických stran a členů RROS. Dále bylo na programu zajištění delegace RROS na mimořádné jednání Krajské RHSD, které se koná taktéž dne 20. 9. po skončení Kulatého stolu na Krajském úřadě. V neposlední řadě se na jednání RROS projednávala i příprava voleb nového předsedy RROS a účast na nadcházející Eurodemonstraci ve Wrocławi, která se koná 17. 9.

Jednání RROS MSK 1. 6. 2011

  • Zveřejněno: 31.08.2011

Dne 1. 6. 2011 se v Ostravě v Restauraci ALDO uskutečnilo další jednání RROS MSK, ve kterém se odrazila právě probíhající stávka řidičů DPMO a kde byla aktuálně řešena nečekaná rezignace předsedy RROS ing. Klosíka.

Volební zasedání RROS

  • Zveřejněno: 25.08.2011

Ve dnech 14. – 15. 4. 2011 proběhlo v Dolní Lomné výjezdní zasedání Regionální rady odborových svazů Moravskoslezského kraje, které při omluvené neúčasti předsedy Lubomíra Klosíka zahájila 1. místopředsedkyně Mgr. Dagmar Regelová.

RROS ČMKOS JMK uspořádala již 11. ročník oslavy "Svátku práce" na hradě Špilberk s tradičním motem "I práce má svůj svátek"

  • Zveřejněno: 04.05.2011

I přesto, že dopoledne byl v Brně velmi hustý déšť a středem města probíhaly různé pochody radikálů, ještě před zahájením se počasí umoudřilo, zasvitlo sluníčko a lidé na "brněnský hrad" dorazili.

V programu vystoupili slovenští hosté - folklorní soubor Vienok, rakouští hosté Dixiheats, ale také revival Michala Tučného skupina Piknik, nová skupina Reej a v závěru Žalman Lohonka.

Ceny nejlepším učňům z Jihomoravského kraje a Rakouska (Portál Jihomoravského kraje)

  • Zveřejněno: 08.04.2011

Christian Schodl z Vídně, Jan Čáp z Brna (Střední odborné učiliště Trnkova 113) a Lukas Grubner z Amstetenu převzali dnes ve sněmovní síni krajského zastupitelstva v Brně ceny za nejlepší umístění v česko-rakouské soutěži učňů oboru elektrotechnik (silnoproud), kterou uspořádaly české a rakouské odbory v rámci projektu ZUWINS (Budoucí oblast Vídeň – Dolní Rakousko – Jižní Morava) pod záštitou Jihomoravského kraje.