Co jsou RROS?

Regionální rady odborových svazů sdružených v ČMKOS (dále jen RROS) jsou orgány ČMKOS, které reprezentují odborové svazy v daném kraji působící a jsou současně partnery všem krajským orgánům a institucím státního, komunálního a zaměstnavatelského sektoru.

K jejich ustavení došlo v roce 1999 jako důsledek rozčlenění České republiky podle zákona č. 347/97 Sb na 14 samostatných celků – krajů, na které byly v rámci reformy veřejné správy postupně převedeny důležité kompetence. Názvy RROS a jejich působnost jsou odvozeny od názvů a působnosti krajů.

Kontakty na RROS

Prestižní regionální rada

  • Zveřejněno: 25.06.2012

Vzácní hosté se zúčastnili zasedání Regionální rady odborových svazů Moravskoslezského kraje, které se konalo 31. 5. v Petřvaldě. 

Jihomoravská tripartita bilancovala deset let činnosti

  • Zveřejněno: 04.06.2012

Deset let činnosti Rady hospodářské a sociální dohody Jihomoravského kraje (tripartity) v úterý 29. května 2012 bilancoval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, náměstek hejtmana Stanislav Juránek, předseda představenstva Krajské hospodářské komory jižní Moravy Michal Štefl a předsedkyně Regionální rady odborových svazů Českomoravské konfederace odborových svazů Stanislava Slavíková. 

Moravskoslezský kraj: Odbory v regionu jsou aktivní

  • Zveřejněno: 04.01.2012

Celkem 19 z 23 členů se zúčastnilo plenárního zasedání Regionální rady odborových svazů Moravskoslezského kraje, které za vedení první místopředsedkyně RROS Mgr. Dagmar Regelové proběhlo 7.12.2011 v Petřvaldě.

Z3: Jedenáctý ze série krajských happeningů se konal v Ústí nad Labem

  • Zveřejněno: 01.12.2011

Ústí nad Labem 30. listopadu 2011 – Více než čtyřicet odborářů se pět minut po dvanácté sešlo na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem na již jedenáctém happeningu – veřejné tiskové konferenci Zdravotnické trojky (Z3). Přijeli ze všech nemocnic Ústeckého kraje a byli mezi nimi zástupci všech profesí, které v nemocnicích pracují. Připomněli tak ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi a vládě, že očekávají splnění platových slibů, které byly dány písemně Lékařskému odborovému klubu v Memorandu a ústně Odborovému svazu zdravotnictví a sociální péče ČR. Odboráři očekávají, že se od ledna 2012 zvýší platy všem zaměstnancům zdravotnictví, jak bylo v těchto slibech uvedeno.