Co jsou RROS?

Regionální rady odborových svazů sdružených v ČMKOS (dále jen RROS) jsou orgány ČMKOS, které reprezentují odborové svazy v daném kraji působící a jsou současně partnery všem krajským orgánům a institucím státního, komunálního a zaměstnavatelského sektoru.

K jejich ustavení došlo v roce 1999 jako důsledek rozčlenění České republiky podle zákona č. 347/97 Sb na 14 samostatných celků – krajů, na které byly v rámci reformy veřejné správy postupně převedeny důležité kompetence. Názvy RROS a jejich působnost jsou odvozeny od názvů a působnosti krajů.

Kontakty na RROS

Volební zasedání RROS ČMKOS MSK

  • Zveřejněno: 22.05.2014

Dne 13. května 2014 se v Karviné uskutečnilo volební zasedání Regionální rady odborových svazů ČMKOS Moravskoslezského kraje.

1. Regionální konference odborových organizací Karlovarského kraje

  • Zveřejněno: 29.10.2013

Program jednání:
1. Činnost Regionální rady ČMKOS v Karlovarském kraji, v krajské tripartitě RHSD, ve výborech a komisích Krajského úřadu. 
2. Problémy v odborových organizacích z regionálního pohledu – diskuze
3. Volby 2013
4. Různé

Krajští radní jednali s představiteli Regionální rady odborů

  • Zveřejněno: 10.10.2013

V prostorách brněnského sídla krajského úřadu se v pondělí 24. června 2013 uskutečnilo setkání Rady Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem a Regionální rady odborových svazů ČMKOS Jihomoravského kraje (JMK).