Co jsou RROS?

Regionální rady odborových svazů sdružených v ČMKOS (dále jen RROS) jsou orgány ČMKOS, které reprezentují odborové svazy v daném kraji působící a jsou současně partnery všem krajským orgánům a institucím státního, komunálního a zaměstnavatelského sektoru.

K jejich ustavení došlo v roce 1999 jako důsledek rozčlenění České republiky podle zákona č. 347/97 Sb na 14 samostatných celků – krajů, na které byly v rámci reformy veřejné správy postupně převedeny důležité kompetence. Názvy RROS a jejich působnost jsou odvozeny od názvů a působnosti krajů.

Kontakty na RROS

1. máj na Špilberku se i přes nepřízeň počasí povedl

  • Zveřejněno: 04.05.2015

První květnový den se na hradě Špilberk v Brně uskutečnila již tradiční oslava 1. máje. Ani nepřízeň počasí nezabránila několika tisícovkám Brňanů vyjít si odpoledne s rodinami na procházku a navštívit bohatý program, který pro dospělé i děti připravil hlavní organizátor – Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Volební zasedání RROS ČMKOS MSK

  • Zveřejněno: 22.05.2014

Dne 13. května 2014 se v Karviné uskutečnilo volební zasedání Regionální rady odborových svazů ČMKOS Moravskoslezského kraje.

1. Regionální konference odborových organizací Karlovarského kraje

  • Zveřejněno: 29.10.2013

Program jednání:
1. Činnost Regionální rady ČMKOS v Karlovarském kraji, v krajské tripartitě RHSD, ve výborech a komisích Krajského úřadu. 
2. Problémy v odborových organizacích z regionálního pohledu – diskuze
3. Volby 2013
4. Různé