Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Prohlášení: Vláda likviduje sociální smír, doplatí na to všichni. Nechceme platit dluhy špatné politiky vlády

  • Zveřejněno: 29.06.2023
Prohlášení odborových svazů RoPo zastupující odboráže a zaměstnance ve veřejných službých a správě.
Vláda se vůbec nepoučila z chyb bývalého kabinetu Petra Nečase, který naši zemi tak „předávkoval“ restrikcemi, že se z nich Česká republika vzpamatovávala v době finanční krize nejdéle ze všech zemí. Vláda v přímém přenosu dokazuje svou bezradnost vyvést zemi z inflace a propadu veřejných financí, do kterého se dostala vlastními chybami. Pohrdá sociálním dialogem a promarňuje to nejcennější – čas pro přijetí smysluplných opatření!

Podpora stávkové pohotovosti z celé České republiky

  • Zveřejněno: 26.06.2023
Prakticky z každého koutu země, od zaměstnanců všech možných profesí - z domu sociální péče i z ocelárny, od zdravotních sester, hasiči, horníků i řidičů - přicházejí každý den nové a nové fotografie s projevy podpory požadavků ČMKOS a stávkové pohotovosti proti vládnímu úspornému balíčku. Stále více lidí si uvědomuje, že je třeba bránit se ozdravování veřejných financí na úkor zaměstnanců a jejich rodin. I vy se můžete zapojit! Fotky a videa posílejte na Facebooku ČMKOS, použijte hashtag #StavkováPohotovost nebo posílejte na stavkovapohotovost@cmkos.cz.

Začíná týden protestů proti vládnímu úspornému balíčku

  • Zveřejněno: 20.06.2023
První vlaštovkou týdne protestů proti vládnímu konsolidačnímu balíčku, který začíná až po neděli, je demonstrace ve Strakonicích 20. června. Začíná v 18:00 na parkovišti COOP a pořádá ji Odborový svaz KOVO.
Co se mimo jiné chystá na přístí týden?
  • 27. 6. od 15 hodin demonstrace v Ostravě na náměstí Jiřího z Poděbrad
  • 27. 6. od 16 hodin ve Zlíně pochod proti zlým časům od Baťovy nemocnice
  • 29. 6. od 9:30 protestní mítink odborů ve veřejné službě a správě v kongresovém sále pražského hotelu Olšanka

Demonstrace 27. 6. v Ostravě

  • Zveřejněno: 15.06.2023
Protest Odborového svazu KOVO se uskuteční 27. června v 15 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v Ostravě.