Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Sondy REVUE 5/2020 - elektronická verze zdarma

  • Zveřejněno: 18.05.2020
Magazín Sondy REVUE - Květnové číslo přináší:
 

1. Jak imunita denně válčí o naše zdraví? Odpovídá přední český imunolog Ivan Šterzl.
2. Editorial Jany Kašparové: Lobbisté nahradili tripartitu?
3. Rubrika Co řekli politici: O výši podpory v nezaměstnanosti.
4. Anketa s předsedy odborových svazů: Krizovou zkoušku odbory zvládly a vyjdou posíleny.
5. Rozhovor: Dovolená v Česku je naším plánem říká Sondám ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
6. Dopady epidemie na ekonomiku řeší v Česku tři týmy expertů.
7. Jaká opatření podniklo Německo v boji s koronavirem.
8. Aktuální právní servis a další...

Práce má svůj svátek už 130 let

  • Zveřejněno: 30.04.2020
Svátek práce je zase tady a tentokrát má kulatiny! Od prvního protestu dělníků za osmihodinovou pracovní dobu uplynulo už 130 let.
 
Je samozřejmé, že v dnešní době je hlavním tématem pandemie a s tím související otázka zdraví, ekonomické situace a vztahů mezi lidmi. Ale právě kvalita práce, pracovní doba nebo ochrana zdraví při práci - tedy klíčové požadavky odborů už od 19. století - znovu vystupují jako zásadní témata v současné situaci.
 
Přejeme vám všem krásný svátek práce. Užijte si volno a vám, kteří i dnes musíte pracovat, děkujeme. Bez vás by to nešlo.

Připomínáme si oběti smrtelných pracovních úrazů a koronarovirové pandemie

  • Zveřejněno: 28.04.2020

Dnes je Mezinárodní vzpomínkový den za oběti pracovních úrazů.

Je to den smutku nejen pro odbory, ale pro celý svět. Je silným varováním, jak nesmírně důležitá je ochrana zaměstnanců a všech lidí před nemocemi, zejména na pracovišti. Devastující následky koronarovirové pandemie negativně už dnes ovlivňují budoucí statistiky úmrtí v práci.

Při příležitosti letošního Mezinárodního vzpomínkového dne myslíme s úctou na všechny, kteří zemřeli kvůli své práci. Budete s námi i vy držet minutu ticha?

#IWMD

 

Jak se v práci chránit před koronavirem?

  • Zveřejněno: 24.04.2020
Představujeme vám krátký informační materiál, který obsahuje doporučení k ochraně zaměstnanců v práci před koronavirem. Materiál byl vytvořen ve spolupráci ČMKOS, Ministerstva práce a sociálních věcí, Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, Ústavu státu a práva a Státního zdravotního ústavu.

Sondy REVUE 4/2020 - elektronická verze zdarma

  • Zveřejněno: 14.04.2020
Dubnové číslo přináší: Zajištění bezpečných pracovních podmínek při šíření nemoci Covid-19, Alena Schillerová: Rány zutemské ekonomice maximálně zmírníme, Pracovněprávní desatero v boji s koronavirem, Mzdové nároky zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele, Co řekli politici o deficitu státního rozpočtu, Snaha zachovat výrobu dominuje i při pandemii, Veřejná tajemství prekérního pracovního trhu; 16 stran aktuálního právního servisu a další...

Přejeme krásné Velikonoce

  • Zveřejněno: 09.04.2020
Užijte si letošní Velikonoce co nejvíce v míru a pohodě. #SpolečněSilnější