Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 30 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Výjezdy ČMKOS v červnu

  • Zveřejněno: 01.06.2018

V červnu se s námi můžete setkat v Jižních Čechách a Olomouckém kraji. Konkrétně v Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci, Přerově a Šumperku. Zdarma vám poradíme v oblasti pracovního práva a máme připravený také zábavní program. Tak se stavte!

Výjezdy ČMKOS v roce 2018

  • Zveřejněno: 28.05.2018

Jako v předešlých letech máme i v letošním roce naplánované výjezdy do regionů. S informačními stany a právní poradnou navštívíme řadu míst v České republice. Podívejte se, kdy budeme u Vás!

Otázky Václava Moravce

  • Zveřejněno: 14.05.2018

Ekonomická situace v ČR, plnění státního rozpočtu, daně, postavení podnikatelů, výše mezd a platů - téma posledních Otázek Václava Moravce, kde odbory zastupoval místopředseda Vít Samek. Podívejte se na záznam pořadu.

Společný 1. máj slovenských a českých odborů v Žilině

  • Zveřejněno: 09.05.2018

Ve velmi příjemné atmosféře a za krásného počasí se v úterý uskutečnil společný 1. máj slovenských a českých odborů. Do Budatínského parku v Žilině, kde ČMKOS ve dvou nepřehlédnutelných stáncích nejen prezentovala svoji činnost, ale také připravila koutek pro děti, přišly oslavit Svátek práce tisíce lidí. Spoustu z nich, včetně slovenského premiéra Petra Pellegriniho, přilákala také anketa s otázkou, co říkají na záměr odborů prosadit zkrácení pracovní doby na 37,5 hodiny týdně.