Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Vyhlášení stávkové pohotovosti na Úřadu práce ČR

  • Zveřejněno: 21.04.2022
Odborový svaz státních orgánů a organizací oznamuje, že odborové organizace Úřadu práce ČR, sdružené v Podnikovém výboru odborových organizací při ÚP ČR, na dnešním jednání schválily vyhlášení stávkové pohotovosti v rámci ÚP ČR od 1. 5. 2022 a žádají ministra práce a sociálních věcí Ing. Mariana Jurečku k zahájení jednání o valorizaci platů ve veřejné sféře pro rok 2022 s termínem do 31. 5. 2022.

ČMKOS k aktuální situaci České republiky

  • Zveřejněno: 09.03.2022
Problémy, které Česká republika měla především s rychle rostoucí inflací, veřejnými financemi a dalšími a dalšími oblastmi nezmizely – jen je na určitý čas přebilo (a fakticky znásobilo a zesílilo) napadení Ukrajiny ruskými vojsky.  O to bude řešení problémů těžší a náročnější.  Podle našeho názoru je naprosto nezbytné posílit roli státu v ekonomice i ve společnosti a důrazně vyžadovat od státních orgánů každodenní aktivní přístup k řešení vzniklých potíží a problémů.

ČMKOS k situaci na Ukrajině

  • Zveřejněno: 09.03.2022
ČMKOS vyjadřuje plnou solidaritu ukrajinským občanům, jejichž země čelí ruské vojenské agresi, která je jasným a nezpochybnitelným porušením mezinárodního práva a především způsobuje ztráty na tom nejcennějším, na lidských životech. Válka do 21. století nepatří!

Ukrajina: Putinova válka musí skončit

  • Zveřejněno: 03.03.2022

Společné prohlášení EOK a MEOK k Ukrajině

Evropská odborová konfederace (EOK) a Mezinárodní odborová konfederace (MEOK) odsuzují ruskou invazi na Ukrajinu a požadují, aby všechny ruské síly okamžitě opustily Ukrajinu.

Útok na Ukrajinu je hrubým porušením mezinárodního práva a územní celistvosti Ukrajiny jako svrchovaného a demokratického státu.