Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

ČMKOS na Veletrhu práce Profesia days 2022

  • Zveřejněno: 16.09.2022
Zveme vás na veletrh práce Profesia days 2022, který se bude konat ve dnech 12. - 13. října v Praze. 

11. ročník veletrhu práce Profesia days přinese široké veřejnosti příležitosti, jak a kde najít dobrou práci. Návštěvníkům nabídne přímé setkání s personalisty z řady českých i mezinárodních firem a možnost pobavit se o nabízených pracovních pozicích. Bude připraven bohatý doprovodný program ve formě inspirativních přednášek, poradenské zóny, konzultace CV, koučinku, testování IT znalostí a cizích jazyků, atd. Již tradičně bude součástí poradenské zóny také stánek ČMKOS, ve kterém budeme návštěvníkům vysvětlovat roli odborů v pracovním životě a poskytovat bezplatné právní poradenství z oblasti pracovního práva.  

Odbory v regionech 2022

  • Zveřejněno: 06.09.2022
Po covidové pauze se opět vracíme se stánkem ČMKOS do regionů. Těšíme se na vás.
 
Nadcházející místa a termíny:
20. 9. Opava, Horní náměstí od 9.00 do 15.30
21. 9. Šternberk, Hlavní náměstí od 9.30 do 15.30

Manifestační mítink Proti chudobě

  • Zveřejněno: 04.09.2022
Záznam Manifestačního mítinku. Uvnitř článku naleznete také prezentace a související prohlášení odborových svazů.
 

Pozvánka na Manifestační mítink ČMKOS Proti chudobě

  • Zveřejněno: 11.08.2022
Odborové svazy sdružené v rámci ČMKOS se rozhodly dát společně jasně najevo postoje zaměstnanců napříč sektory k současné vážné ekonomické situaci a jejím sociálním dopadům. Společně dejme politikům, kteří mají odpovědnost za řízení země, jasný vzkaz: není možné nadále přehlížet složitou situaci rodin, zaměstnanců, důchodců, samoživitelů stejně jako podnikatelů.
Pojďme společně ukázat, že ohromný propad reálných příjmů není možné akceptovat a že za poctivou práci chceme důstojně žít. Zúčastněte se Manifestačního mítinku ČMKOS v pondělí 5. září 2022 od 11 hodin v Praze.
Akce je určena pro členy odborových svazů sdružených v ČMKOS. V případě zájmu o účast na mítinku se obracejte na svůj odborový svaz.

Tisková zpráva Odborových svazů veřejných služeb a správy

  • Zveřejněno: 13.06.2022
Odborové svazy sdružené v ČMKOS a zastupující zaměstnance ve veřejných službách a správě dne 8. června 2022 se usnesly, že adekvátní reakcí na dosavadní průběh vyjednávání o valorizaci platů ještě v roce 2022 je vyhlášení stávkové pohotovosti v jednotlivých odborových svazech.
Odborové svazy ve veřejných službách a správě zároveň jasně deklarovaly, že jsou připraveny se dohodnout, což potvrdily příklonem k tzv. variantě II návrhu MPSV dne 7. června 2022.