• Zveřejněno: 02.03.2022

Evropská odborová konfederace, jejímž je ČMKOS členem, od prvních dnů po rozpoutání války na Ukrajině požaduje okamžité zastavení vojenských operací ruských vojáků, otevření dialogu ke smíru a zvýšení tlaku na ruského prezidenta a jeho vládu prostřednictvím všech nezbytných forem sankcí. Je potřeba i nadále nepolevit a poskytovat vojenskou, finanční a humanitární podporu prostřednictvím ukrajinských odborových svazů. Konfederace volných odborů Ukrajiny velmi oceňuje mezinárodní pomoc své zemi a jako její zástupci mají přání opět žít v míru a vidět stabilní a rozvíjející se Ukrajinu.

Další užitečné informace naleznete například zde:

ETUC (Evropská odborová konfederace)

V odkaze najdete tiskovou zprávu, kterou vydaly evropské odbory. Ta obsahuje nejen požadavky na ukončení války, ale také slova evropských představitelů o nutnosti udržet mír a respekt ve světě. https://www.etuc.org/en/pressrelease/ukraine-putins-war-must-stop

Naši Ukrajinci a Stojíme za Ukrajinou

Webové rozcestníky, díky kterým budete vědět na koho se obrátit, když chcete pomáhat, i co co je potřeba zařídit pro prchající rodiny, ale také je na stránky můžete přímo odkázat:

https://www.nasiukrajinci.cz/

https://www.stojimezaukrajinou.cz/

ITUC (Mezinárodní odborová konfederace)

Mezinárodní odborové centrála zprostředkovává finanční sbírku na podporu svých dvou členských organizací na Ukrajině.