Českomoravská konfederace odborových svazů

je největší odborovou centrálou v České republice. ČMKOS je dobrovolným, otevřeným a nezávislým demokratickým sdružením 31 odborových svazů, jehož posláním je ochrana mzdových, pracovních a životních podmínek a práv zaměstnanců. Jako jeden ze sociálních partnerů se aktivně účastní tripartitních jednání s vládou a zaměstnavateli v rámci Rady hospodářské a sociální dohody ČR. ČMKOS je rovněž členem Evropské odborové konfederace (ETUC), Mezinárodní odborové konfederace (ITUC) a Odborového poradního výboru při OECD (TUAC).

Máte-li zájem stát se členem odborů v rámci ČMKOS, přečtěte si informaci Jak se stát členem odborů

Pozvánka na debatu RACHOT(A): Nekonečný příběh důchodové reformy

  • Zveřejněno: 20.09.2023

Zveme vás na debatu s názvem RACHOT(A) – „Nekonečný příběh důchodové reformy“ s těmito hosty: Vít Samek, místopředseda ČMKOS, Jiří Rusnok, bývalý premiér ČR a guvernér ČNB, Patrik Eichler, ředitel Masarykovy demokratické akademie.

Výzva odborářů ve zdravotnictví a sociální péče vládním politikům: Zastavte to!

  • Zveřejněno: 16.09.2023
Kolegům a kolegyním ve zdravotnictví už dochází trpělivost. Potvrzuje je to Výzva poslancům i Závěry pražské krajské konference Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, se kterými se novináři seznámili na společném brífinku Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče a Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů po čtvrtečním jednání odborářů z pražských nemocnic, záchranky a sociálních služeb. Účastníci se zabývali současnou vyhrocenou situací v resortu.

Odbory v regionech: Pardubice a Chrudim

  • Zveřejněno: 04.09.2023
V září v rámci akce Odbory s vámi navštívíme další místa: 12. září Chrudim (Resselovo náměstí) a 13. září Pardubice (Náměstí Republiky u Domu techniky) vždy od 10 do 15 hodin. V našem stánku vám naši právníci zdarma poradí nejen v pracovněprávní oblasti, řekneme více o odborech a o tom, jak mohou pomoci odbory právě vám. I pro nejmenší máme připravené zábavné aktivity. 
 
 

Petice Braňme českou vědu

  • Zveřejněno: 21.08.2023

Podpořte snahu bránit českou vědu před pokusem ministryně narychlo přílepkem změnit zákon o veřejných výzkumných institucích a drasticky tak omezit jejich samosprávu.

Co přesně hrozí a jak můžete pomoci, naleznete na www.branmeceskouvedu.cz.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Nedostatky na trhu práce nelze řešit jen náborem zahraniční pracovní síly

  • Zveřejněno: 14.07.2023
Českomoravská konfederace odborových svazů nesouhlasí s tím, aby poptávka po pracovní síle byla řešena pouze plošným náborem zahraniční pracovní síly. V prvé řadě by se měla pozornost obrátit na modernizaci průmyslu a dalších odvětví, průběžné vzdělávání a zvyšování kompetencí stávajících zaměstnanců nebo uchazečů o zaměstnání a maximální využití domácí pracovní síly.