• Zveřejněno: 29.06.2016

8. února 2016 jsme vyhlásili soutěž, ve které jsme vyzvali žáky středních škol, aby vyrobili hračky. Cílem bylo jednak ukázat, že máme šikovnou mládež, ale také udělat radost dětem v dětských domovech. Možná by se naše soutěž mohla také jmenovat „Stále ještě děti dětem".

V rámci soutěže jsme obdrželi více než 150 hraček, ze kterých nejen porota, ale také veřejnost vybrali ty nejpovedenější. A nebylo to jednoduché rozhodování. Každá z hraček by si zasloužila svou cenu, ale v soutěži mohou vyhrát jen někteří. Rádi bychom poděkovali všem žákům, kteří se do soutěže aktivně zapojili, ale také školám, které tuto soutěž podpořily. Oceňujeme zejména tu skutečnost, že řada žáků byla k účasti motivována nejen možností vyhrát některou z cen, ale těšilo je vyrábět hračku, která udělá radost dětem, které nemají to štěstí, aby mohly vyrůstat ve fungujících rodinách. O tom svědčí i několik hraček, které jsme obdrželi od kolektivu autorů (na hračce se podíleli žáci z celé třídy). Tyto kolektivně vyrobené hračky sice nemohly být do soutěže zařazeny, přesto si zaslouží velké uznání.

O výhercích jsme již na našem webu a facebookovém profilu informovali. Porota se rozhodla udělit také celou řadu čestných uznání. Za finále soutěže považujeme předání cen výhercům a hraček dětem v dětských domovech. Většinu cen obdrželi žáci poštou, ale do některých škol jsme vyrazili předat ceny žákům osobně. Jedná se o Střední odbornou školu Josefa Sousedíka ve Vsetíně, a VOŠ, SPgŠ, SZŠ a OA v Mostě. V obou školách se nám sešlo hned několik ocenění.

 

 

Osobně pogratulovat jsme byli také na Střední škole stavební a zahradnické v Praze, ze které je autor naprosto dokonalé formule Jakub Václavík. Jakuba lze označit za absolutního vítěze, protože jeho hračka získala 1. místo na základě hodnocení poroty a zároveň 1. místo dle hodnocení na facebooku.

 

Hračky jsme spolu se zástupci Federace dětských domovů již předali dětem v Dětském domově v Aši a v dětském Domově v Krompachu. Jak se hračky dětem líbily? Na tuto otázku odpoví fotografie z předávání hraček pod tímto článkem.

Vzkaz děti autorům hraček: DĚKUJEME!

A poděkovat chceme také my. Naše soutěž jednoznačně ukázala, že mladí nejsou nešikovní a závislí jen na moderní výpočetní technice, ale že je mezi nimi nemálo těch, kteří mají zlaté české ručičky.

Poslední část vyrobených hraček předáme 30. června v dětském domově v Bojkovicích.