Malé podnikání se probouzí

  • Zveřejněno: 10.06.2020
V květnu přerušilo činnost o 9 % méně živnostníků než vloni Ekonomika se od propuknutí koronavirové krize v ČR pomalu začala probouzet.  Za tři měsíce, od března do května, podnikatelské aktivity pozastavilo více než 20 000 osob samostatně výdělečně činných, což je o 16 % víc než v roce 2019 a o třetinu víc než v roce 2018. Ale v květnu se podle průzkumu společnosti Bisnode situace začala vracet k normálu.

Odbory s vámi v regionech

  • Zveřejněno: 10.06.2020
Český trh práce začíná pociťovat následky koronavirové krize a lidé přicházejí o své zaměstnání. Velmi často se nyní obracejí na odbory a ty svým členům zdarma poskytují právní servis. Největší odborová centrála ČMKOS přichází s projektem ODBORY S VÁMI a nabízí pomocnou ruku všem. Právní experti ČMKOS budou poskytovat zdarma pracovněprávní poradnu přímo v určitý den a v určitém místě. Jako první můžete letos navštívit putovní stan odborů v Českých Budějovicích a v Táboře. Poté budou následovat výjezdy na Moravu - do Zlína, Olomouce a Prostějova.  

Neoprávněně propuštěným pomůžeme

  • Zveřejněno: 04.06.2020
Svaz se postavil za odboráře z Ryanairu "Odborový svaz dopravy (OSD) je připraven pomoci neoprávněně propuštěným zaměstnancům společnosti Ryanaire, a bude-li to nutné zajistí i právní zastoupení před soudem," uvedl to předseda odborového svazu Luboš Pomajbík v reakci na negativní postoj vedení irské letecké společnosti Ryanair, když čeští zaměstnanci založili odbory.

Odbory: odměny patří všem zdravotníkům

  • Zveřejněno: 04.06.2020
Podle zdravotnických odborů odměny za dobu epidemie covidu-19 náleží všem zdravotníkům, ne pouze těm, kteří se starali přímo o nakažené koronavirem. Měly by být odstupňované podle míry ohrožení. Zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR to sdělili na tiskové konferenci.