Co prosazují evropské odbory ke zmírnění krize

  • Zveřejněno: 25.06.2020
Ze zahraničí Většina evropských odborových centrál se obává předčasného otevření firem a tím i ohrožení zdraví zaměstnanců. Bojují za vyšší mzdy pro ty, kteří jsou v první linii a jejichž místa jsou mnohdy tzv. prekarizovaná.

Kurzarbeit aneb příspěvek v době částečné nezaměstnanosti

  • Zveřejněno: 23.06.2020
Paragrafy do kapsy Kurzarbeit je termín, který se používá pro dohodu mezi zaměstnanci, zaměstnavatelem a státem. Zaměstnancům se zkrátí pracovní doba a ušlý příjem jim doplatí stát. Zaměstnavatel se zaváže, že nikoho nepropustí. Pro stát je hlavní výhodou, že nedojde ke zrušení pracovních míst...

Péče je taky práce. Lépe ji ohodnocovat může prospět lidem i přírodě

  • Zveřejněno: 19.06.2020
Výzvy současnosti – nový pohledPandemie poukázala na klíčový význam i neuspokojivý stav pečujících sektorů: zdravotnictví, vzdělávání či sociálních služeb. Jejich posílení by mohlo pomoci zlepšit kvalitu života a připravenost na krize i přejít k ekologičtější ekonomice.

Hygienické podmínky na pracovišti

  • Zveřejněno: 18.06.2020
Právní servis Podle harmonogramu vlády o postupném uvolňování mimořádných opatření v oblasti obchodu, služeb, volnočasových aktivit či školní docházky jsme znovu otevřeli naši provozovnu a zaměstnanci se vrátili na pracoviště. Každopádně nás zajímá, kde všude najdeme právní úpravu týkající se hygieny na pracovišti.

Strážce našeho zdraví – IMUNITA

  • Zveřejněno: 17.06.2020
Rozhoduje, jak odolní budeme i vůči covidu-19 V minulém čísle (č. 5, pozn. red.) jsme v souvislosti s koronavirovou pandemií hovořili s předním imunologem prof. MUDr. Ivanem Šterzlem, CSc. Rozhovor vyvolal zájem, proto jsme na základě vašich otázek připravili jeho pokračování.

Sondy REVUE 6/2020

  • Zveřejněno: 12.06.2020
Magazín Sondy REVUE, červnové číslo přináší:  * Kdy lze COVID-19 uznat jako nemoc z povolání * Jaroslav Povšík, předseda odborů Škoda Auto: Situaci jsme zvládli, teď vyhlížíme zákazníky * Lubomír Zaorálek: Daialogem s epidemiology získá kultura prostor sáhnout si na kus živobytí * Imunita rozhoduje, jak budeme odolní vůči koronaviru * Co řekli politici o státním rozpočtu na rok 2021 * Kurzarbeit aneb příspěvek v době částečné nezaměstnanosti * Co prosazují evropské odbory ke zmírnění krize * 16 stran aktuálního právního servisu