Negativní dopady stravovacího paušálu budou nevratné

  • Zveřejněno: 03.09.2020
Rozhodnutí vlády zavést zaměstnanecký výdajový paušál na stravování s sebou nese množství hrozeb a rizik. Asociace provozovatelů poukázkových systémů (APROPOS) cítí povinnost na ně upozornit a vyzvat vládu a Poslaneckou sněmovnu, která má o návrhu v září hlasovat, aby tento návrh zvážila a přehodnotila. Reforma bude mít řadu negativních dopadů a dramaticky dopadne nejen na celý gastronomický sektor, ale nastartuje řadu nezvratných změn v oblasti zaměstnaneckého stravování.

Zaměstnanci jsou méně spokojení, než si jejich nadřízení myslí

  • Zveřejněno: 02.09.2020
Startup Survio porovnal názory 1 500 lidí se 100 zástupci českých firem a zjistil, v čem se jejich názory na pracovišti nejvíce rozcházejí. Šéfové firem se prý o své lidi zajímají, ti s tím ale souhlasí už méně. Jsou navíc daleko méně spokojení, než se jejich nadřízení domnívají.

Odbory s vámi na západě Čech a na Moravě

  • Zveřejněno: 02.09.2020
Odbory opět vyrážejí do regionů. Akce „Odbory s vámi“ má v září své pokračování na západě Čech a na Moravě. Právní porady budou zájemcům poskytovat specialisté odborů v Chodově, Chebu, Břeclavi, Znojmě a ve Velké Bíteši.    

Zrušení superhrubé mzdy nesmí nahradit vyjednávání o růstu mezd!

  • Zveřejněno: 02.09.2020
Josef Středula, předseda ČMKOS, upozorňuje na úskalí chystané daňové změny   ČMKOS delší dobu upozorňuje, že zrušit superhrubou mzdu nebude snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je to příležitost, jak postupně v daních pro zaměstnance nastolit spravedlnost a odstranit podvodný slib rovné daně za kterým stojí minulé vlády.

Pro pokračování úspěšné spolupráce

  • Zveřejněno: 26.08.2020
Schůzka nového ředitele Nadace Fridricha Eberta s vedením ČMKOS   Nový ředitel české kanceláře Nadace Fridricha Eberta (Friedrich-Ebert-Stiftung) Urban Überschär navštívil ČMKOS. S předsedou konfederace Josefem Středulou a místopředsedkyní Radkou Sokolovou diskutovali o zejména o pokračování dlouholeté úspěšné spolupráce obou institucí a o aktuálních tématech mj. v sociální oblasti.