PRÁVNÍ SERVIS: Požadavky na osobní ochranné pracovní prostředky

  • Zveřejněno: 21.02.2020
U našeho zaměstnavatele ukončil pracovní poměr bezpečnostní technik a my se právě potýkáme s problémem ohledně výběru osobních ochranných pracovních prostředků. Prosíme vás o vysvětlení, jaké všechny povinnosti má zaměstnavatel při jejich výběru a hlavně jaké požadavky musí tyto prostředky splňovat.

Evropská komise prosazuje zvýšení úrovně minimálních mezd

  • Zveřejněno: 20.02.2020
Evropská komise upozornila na skutečnost, že v některých zemích Evropské unie je minimální mzda velmi nízká, mnozí tvrdě pracující lidé se ocitají pod hranicí chudoby.

Podpora v nezaměstnanosti a podpora při rekvalifikaci

  • Zveřejněno: 19.02.2020
Podpora v nezaměstnanosti náleží uchazeči o zaměstnání při splnění stanovených podmínek ode dne podání písemné žádosti o podporu v nezaměstnanosti.

"Erpéčka" kováků pomáhají tam, kde je potřeba

  • Zveřejněno: 18.02.2020
Specialisté z regionálních pracovišť pro základní organizace (dále jen ZO) zpracovávají např. mzdové analýzy firem, aby si vyjednávací týmy dokázaly učinit obrázek, jak se jejich podnikům vede, a učí je, kde si k tomu sehnat potřebné údaje. Zájem o službu je značný

V MORA MORAVIA bojují za přiměřené zvýšení mezd

  • Zveřejněno: 17.02.2020
Stovky zaměstnanců podepsaly petici, podporující požadavky odborů   Během jediného dne podepsalo 350 zaměstnanců tradičního výrobce sporáků MORA MORAVIA v Hlubočkách - Mariánském Údolí na Olomoucku petici podporující požadavky odborářů. Ti zatím neúspěšně vyjednávají o přiměřeném zvýšení mezd pro letošní rok. V historii firmy je to poprvé, co se odborářům nepodařilo uzavřít kolektivní smlouvu. Mimořádná situace přiměla odbory ke svolání protestu.