Babišova vláda podpořila návrh ČSSD na zrušení karenční doby

  • Zveřejněno: 21.03.2018
Zaměstnavatelé mají platit 1. až 11. den nemoci Vláda v demisi dnes podpořila návrh ČSSD na obnovu náhrady mzdy v prvních třech dnech nemoci. Novinářům to po jednání řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Na základě doporučení legislativců pro dnešní zasedání měl kabinet vyslovit záporné stanovisko, podle Babiše však bude věc předmětem jednání s ČSSD o vládě, kterou by měla podporovat KSČM. Je však podle něj nutné vyřešit některé výhrady a záležitost projednat také s tripartitou.

Chudobou je v Česku ohrožena víc než čtvrtina seniorek, tvrdí Eurostat

  • Zveřejněno: 21.03.2018
Chudobou je v Česku ohrožena více než čtvrtina seniorek nad 65 let, které žijí samy, ze seniorů to přitom je devět procent. Data z Eurostatu na tiskové konferenci k české účasti na zasedání komise OSN pro postavení žen sdělila její účastnice Taťána Gregor Kuchařová, jejíž nadace se práci se seniory věnuje. Průměrný starobní důchod českých žen je o více než 2000 korun nižší než mužů.

Sněmovna schválila přístup správců daně k širšímu okruhu údajů

  • Zveřejněno: 21.03.2018
Daňová správa smí žádat banky o citlivé údaje Banky, spořitelní a úvěrová družstva nebo platební společnosti budou muset poskytovat úřadům údaje vyplývající ze zákona proti praní špinavých peněz pro mezinárodní i tuzemskou správu daní. Schválila to dnes Sněmovna v novele daňového řádu. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) byla s výsledkem spokojena.

Počet obyvatel loni vzrostl na 10,61 miliónů

  • Zveřejněno: 21.03.2018
Přírůstek obyvatel zajistila migrace Počet obyvatel České republiky v roce 2017 vzrostl o 31 tisíc na 10,61 miliónu. V loňském roce u nás přitom zemřelo nejvíce lidí za posledních 20 let. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Odboráři se připravovali na dubnový sjezd ČMKOS

  • Zveřejněno: 20.03.2018
V Domě odborových svazů v Praze se dnes konalo nejdůležitější jednání mezi sjezdy, kterým je sněm Českomoravské konfederace odborových svazů. Zúčastnili se ho delegáti s hlasem rozhodujícím, tedy předsedové odborových svazů a odborových organizací z průmyslu, školství, státních a kulturních orgánů. Program sněmu byl tentokrát zaměřen na přípravu VII. sjezdu ČMKOS, který se uskuteční 27. a 28. dubna v Praze.

Středula: Česko se stalo středoevropským daňovým rájem

  • Zveřejněno: 20.03.2018
Zaměstnanec je největším daňovým soumarem Podle odborů se Česko stalo středoevropským daňovým rájem. Placení daní tak zůstává z velké části na zaměstnancích. Podnikatelé varují před vytvářením příkopů mezi jednotlivými ekonomickými skupinami. Počet společností, které v Česku do státní pokladny neodvádějí žádnou daň z příjmů, od roku 2012 neustále klesá. Podniky, které daně z příjmu neodvádějí, však mezi firmami podnikajícími v Česku stále převažují.