ČMKOS k půlnoci dne 31. října ukončila stávkovou pohotovost a vyhlásila Den protestů ČMKOS „ZA LEPŠÍ BUDOUCNOST ČR“.
 
Je třeba se ozvat. Nelze jen přihlížet.
Toto jsou některé z hlavních důvodů pro Den protestů ČMKOS:
  • zásadní zhoršení životní úrovně zaměstnanců a jejich rodin
  • kroky vlády v oblasti důchodů
  • neochota vlády snížit věk odchodu do důchodu pro náročné profese
  • zásadní hrozba zdražení energie
  • neakceptovatelný pokles reálných mezd a platů za posledních mnoho let
  • dopady konsolidačního balíčku, před kterými jsme varovali

27. 11. 2023 se uskuteční celá řada protestů:

  • pět odborových svazů prostřednictvím výstražné hodinové stávky (OS KOVO, OS DLV, ČMOS školství, Odborový svaz státních orgánů a organizací, Vysokoškolský odborový svaz)
  • mnoho forem vyjádření podpory stávkujícím, ale také nesouhlasu s postupem současné vlády
K akci jsme zřídili také samostatný web: www.spolecnesilnejsi.cz

Prohlášení účastníků demonstrace "Za lepší budoucnost ČR"

  • Zveřejněno: 27.11.2023
My, účastníci demonstrace, stejně jako všichni, kdo se zapojili do Dne protestů či jej podpořili, nesouhlasíme s kroky vlády České republiky, které negativně dopadají na zaměstnance a jejich rodiny, ale také na firmy, zemědělce a osoby samostatně výdělečně činné... kompletní znění prohlášení najdete v článku.

Demonstrace 27. listopadu

  • Zveřejněno: 10.11.2023
V rámci Dne protestů se po celé republice uskuteční mnoho různých akcí. Jednou z nich bude i společná demonstrace, která se uskuteční 27. listopadu od 13 hodin na Malostranském náměstí.

Grafika pro Den protestů

  • Zveřejněno: 07.11.2023
Grafické podklady pro podporu Dne protestů ČMKOS za lepší budoucnost ČR.