Popularizační článek o roli sociálního dialogu "Jak to bylo s odborovými rekreacemi"
SondyRevue, červen 2023
Název projektu: Sociální dialog pro sociální smír a hospodářský růst
Reg. číslo projektu: CZ.03.01.03/00/22_001/0000084
Partner projektu: Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR)
Doba realizace projektu: 1. 7. 2022 – 30. 6. 2025 (36 měsíců)
Cíle projektu:
Hlavním cílem projektu je adaptace a inovace sociálního dialogu na pozadí probíhajících společenských megatrendů (technologická změna; dekarbonizace hospodářství) a otřesů (pandemie covid-19; ruská agrese na Ukrajině) a posílení samotného sociálního dialogu jako prostředku pro udržení sociální koheze a zajištění hospodářského růstu.
Konktrétně řešené problémy projektem tedy jsou:
1) Legitimita zástupců zaměstnanců jako oprávněného společenského aktéra.
2) Nerozvinutý sociální dialog v oblasti adaptability a odolnosti zaměstnanců (celoživotní poradenství, rozvoj dovedností v celoživotní perspektivě).
3) Role sociálních partnerů a jejich expertíza není plně využita v národním sociálním dialogu ani jeho nižších úrovních.
4) Nedostatečné propojení českého a evropského sociálního dialogu.
5) Nerozvinutá digitální řešení sociálních partnerů směrem k cílové skupině.
Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus a státního rozpočtu České republiky.
Překlad dokumentu ČMKOS „Návrh - Koncepce dalšího vzdělávání z pohledu sociálních partnerů v ČR“ do anglického jazyka pod názvem "DRAFT - Concept of Further Education from the Point of View of Social Partners in the Czech Republic"
Překlad publikace ČMKOS „Konvergence trhu práce a mezd k nejvyspělejším zemím EU“ do anglického jazyka pod názvem "LABOUR MARKET and Wage Convergence with the Most Developed EU Countries"