Prohlášení ČMKOS k aktuálnímu vývoji české ekonomiky

  • Zveřejněno: 14.08.2013

Ve středu 14. srpna zveřejnil Český statistický úřad předběžné odhady o vývoji hrubého domácího produktu za druhé čtvrtletí 2013. Vyplývá z nich, že hrubý domácí produkt změřený srovnatelně s minulými čtvrtletími, to znamená očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy jednak meziročně o 1,2 % klesl, ale současně, a to ve srovnání s 1. čtvrtletím letošního roku, byl naopak o 0,7 % vyšší.  

J. Zavadil: Proč podporuji Rusnokovu vládu?

  • Zveřejněno: 09.07.2013

ČMKOS dlouhodobě, důrazně upozorňovala na velmi negativní ekonomické a sociální dopady vládních reforem Nečasovy vlády. Na největším protivládním protestu 21. dubna 2012 v Praze odbory veřejně odmítly, aby tento způsob vládnutí pokračoval. Důrazně zaznělo, že tato vláda prostřednictvím korupčních praktik „povýšila“ politiku na výnosný byznys. Na této demonstraci daly odbory vládě STOP a požadovaly její demisi. Nečasův kabinet nakonec skončil po nebývalém politickém skandálu, přesto se vládní politici snaží udržet za každou cenu do řádných voleb. ČMKOS naopak považuje za nejlepší východisko ze současné krize předčasné volby! Existují však obavy, že se nenajde dostatečný počet poslanců, kteří mají na předčasných volbách zájem.

TISKOVÁ ZPRÁVA: Řešením jsou předčasné volby

  • Zveřejněno: 17.06.2013

Prohlášení ČMKOS a ASO.

Povinností odborů je vystupovat proti jakékoliv vládě, která zhoršuje postavení a životní úroveň zaměstnanců. To byl také hlavní důvod proč ČMKOS a ASO na tripartitě a četných demonstracích protestovaly proti reformám Nečasovy vlády, které poškodily nejvíce občany s nižšími a průměrnými příjmy.

Proč ČMKOS nedoporučuje vstupovat do důchodového spoření

  • Zveřejněno: 04.03.2013

Motto: „na soukromé spořící důchodové systémy nelze spoléhat jako na nástroj zajišťující spolehlivě přiměřené důchody, díky jejich plné závislosti na velmi nejisté výkonnosti trhů, a protože jsou – stejně jako všechny jiné důchodové systémy – nepříznivě zasaženy stárnutím“.