Ekonomický pohled ČMKOS na Koaliční smlouvu mezi ČSSD, hnutím ANO 2011 a KDU–ČSL

  • Zveřejněno: 16.12.2013

Na tiskové konferenci dne 16. září 2013 prezentovala ČMKOS dokument „Požadavky ČMKOS na budoucí vládu k překonání sociální a ekonomické krize v ČR“. Tento dokument, zpracovaný na základě předchozích programových dokumentů, a to především Vize ČMKOS z roku 2012, a doporučení jednotlivých odborových svazů, rozeslala ČMKOS na konci srpna 2013 všem relevantním politickým stranám, tedy i stranám budoucí vládní koalice. ČMKOS při zaslání tohoto dokumentu upozornila politické strany, že to bude právě tento dokument, se kterým bude konfrontovat jak jejich volební programy, tak především koaliční dohodu a následné programové prohlášení nové vlády.

Prognózy ČMKOS k růstu HDP byly bohužel správné

  • Zveřejněno: 14.11.2013

Výsledky růstu Hrubého domácího produktu (HDP) za letošní třetí čtvrtletí - bohužel - potvrzují naše varování o tom, že současná hospodářská krize nekončí a ještě nebyla překonána.

Prognózy ČMKOS k růstu HDP byly bohužel správné

  • Zveřejněno: 14.11.2013

Výsledky růstu HDP za letošní třetí čtvrtletí -  bohužel - potvrzují naše varování o tom, že současná hospodářská krize nekončí a ještě nebyla překonána. Opakovaně jsme na nebezpečí pokračování této krize ve svých vystoupeních a analýzách předchozí vládu upozorňovali. Jsme přesvědčeni, že hospodářský pokles je z velké části právě důsledkem chybné hospodářské politiky Nečasovy vlády, která nepřijímala žádná opatření reálně podporující hospodářský růst.