TISKOVÁ ZPRÁVA: Nedostatky na trhu práce nelze řešit jen náborem zahraniční pracovní síly

  • Zveřejněno: 14.07.2023
Českomoravská konfederace odborových svazů nesouhlasí s tím, aby poptávka po pracovní síle byla řešena pouze plošným náborem zahraniční pracovní síly. V prvé řadě by se měla pozornost obrátit na modernizaci průmyslu a dalších odvětví, průběžné vzdělávání a zvyšování kompetencí stávajících zaměstnanců nebo uchazečů o zaměstnání a maximální využití domácí pracovní síly.

Prohlášení: Vláda likviduje sociální smír, doplatí na to všichni. Nechceme platit dluhy špatné politiky vlády

  • Zveřejněno: 29.06.2023
Prohlášení odborových svazů RoPo zastupující odboráže a zaměstnance ve veřejných službých a správě.
Vláda se vůbec nepoučila z chyb bývalého kabinetu Petra Nečase, který naši zemi tak „předávkoval“ restrikcemi, že se z nich Česká republika vzpamatovávala v době finanční krize nejdéle ze všech zemí. Vláda v přímém přenosu dokazuje svou bezradnost vyvést zemi z inflace a propadu veřejných financí, do kterého se dostala vlastními chybami. Pohrdá sociálním dialogem a promarňuje to nejcennější – čas pro přijetí smysluplných opatření!

VIDEO: Společný postup odborů ve veřejných službách a správě (OS RoPo)

  • Zveřejněno: 07.06.2023
Tisková konference po jednání Odborových svazů ve veřejných službách a správě (OS RoPo) z 7. června 2023. Předmětem jednání byl společný postup v kontextu zveřejněného konsolidačního balíčku vládou a z něj vyplývající dopady na zaměstnance ve veřejném sektoru, reakce na zveřejnění opatření MF v materiálu "Příprava státního rozpočtu České republiky na rok 2024 a střednědobého výhledu na léta 2025 a 2026" a reakce na ignorování dvou dopisu OS RoPo předsedovi vlády, na které nabylo ze strany premiéra vůbec reagováno. To považují OS RoPo za jasné selhání sociálního dialogu a narušení sociálního smíru vládou vedenou Petrem Fialou.