Zpráva o průběhu kolektivního vyjednávání v roce 2016
Zpráva o průběhu kolektivního vyjednávání v roce 2016
Zpráva o průběhu kolektivního vyjednávání v roce 2016
ČMKOS zahájila v roce 2015 aktivní kampaň #KonecLevnéPráce, která chce ovlivnit naprosto nedostatečnou mzdovou konvergenci. Kampaň souvisí i s tlakem na růst minimální mzdy, zrušením karenční doby i výzvou Průmysl 4.0 Tato témata jsme přiblížili v několika krátkých videoklipech. Budeme rádi, když je budete využívat a šířit dále.
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 520. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 19. – 20. října 2016
Evropský hospodářský a sociální výbor na svém 519. plenárním zasedání v Bruselu ve dnech 21. – 22. září 2016
Evropská odborová konfederace si je vědoma toho, že rozhodnutí britského elektorátu 23. června vyvolává velké obavy mezi občany EU žijícími a pracujícími ve Velké Británii a mezi britskými občany žijícími a pracujícími ve zbytku EU. Jejich budoucnost je nyní zpochybněna, a je tedy zásadní, aby měli jistotu prostřednictvím garance, že mají právo zůstat na neurčito. Jsme přesvědčeni, že toto právo by mělo být garantováno bezpodmínečně a jednostranně příslušnými vládami: tyto lidi nemůžeme používat jako vyjednávací trumf nebo vyjednávací výhodu a odsuzujeme politiky, kteří navrhují, aby byli tito lidé tímto způsobem zneužíváni.
EOK proto vítá jasnou pozici své britské členské organizace TUC, že občanům EU žijícím a pracujícím v UK by mělo být garantováno právo zůstat a vyzývá britskou vládu, aby toto právo udělila jednostranně, a naléhá na členské organizace v jiných zemích EU, aby přiměly své vlády k udělení práva zůstat britským občanům. Vyzýváme politiky v celé EU a v Evropském parlamentu, aby tyto názory vyslyšeli.
S vědomím skutečnosti, že volný pohyb osob je významný pro ostrov Irsko vyzývá EOK obě vlády – britskou i irskou – k podpoře trvalého volného pohybu osob na ostrově.
Publikace ČMKOS je nyní k dispozici zdarma v elektronické podobě. Témata: