Na Střeleckém ostrově si odbory připomněly tradici Svátku práce

Na pražském Střeleckém ostrově se dnes konal tradiční pietní akt k připomínce prvních oslav Svátku práce v českých zemích. Delegace ČMKOS společně se zástupci SOCDEM položila květiny k pamětní desce, která odkazuje na historické shromáždění dělníků z roku 1890.

Akce se zúčastnil předseda ČMKOS Josef Středula i předseda SOCDEM Jiří Nedvěd, který na ostrov dorazil spolu s dalšími členy strany. Připomněli tak kontinuitu tradice, kterou zde společně udržují každoročně.

Střelecký ostrov zůstává symbolem boje za důstojné pracovní podmínky, spravedlivé mzdy a práva zaměstnanců. Jsou to tématata, která neztrácejí na aktuálnosti ani dnes.